Sport a turistika

Kašperské Hory nabízejí nespočet turistických tras a sportovního vyžití. Můžete zde navštívit spoustu zajímavých památek, historickou radnici, tři kostely, čtyři muzea, dvě informační střediska a samozřejmě nejvýše položený hrad v Čechách strážný hrad Kašperk. Určitě byste neměli vynechat návštěvu místního pivovaru a pražírny kávy. Je tu mnoho útulných restaurací a hospůdek, kde se dobře najíte za přijatelné ceny.

Sportování v hale a venkovních sportovištích 

  • Kašperské Hory se mohou pyšnit krásnou novou multifunkční halou , která nabízí široké spektrum sportovního vyžití a to jak pro začátečníky tak pro pokročilé, pro jednotlivce, ale i pro skupiny. Nechybí ani fitness vybavené kvalitními posilovacími stroji. Pokud Vás zajímá co vše nabízí, neváhejte a podívejte se na webové stránky sportoviště anebo nám zavolejte na tel. 775 15 15 16, rádi vám o naší hale řekneme vše, co budete potřebovat.
  • Pokud byste si chtěli zajezdit na inlinech, zahrát si tenis, basket, nohejbal nebo si jen tak „začutat“ máme pro vás v nabídce i venkovní sportoviště

Zimní sporty
I pro milovníky zimních sportů nabízejí Kašperské Hory širokou nabídku

  • Skiareál Kašperské Hory, který nabízí 4 upravované a kompletně zasněžované sjezdovky v celkové délce 1,5 km. Na dvou osvětlených tratích můžete využít nabídku večerního lyžování. Pro návštěvníky areálu zde nechybí restaurace, půjčovna lyžařského vybavení, skiservis, lyžařská škola, děti zaujme snowpark. Parkování v areálu je zdarma.
  • Ale ani běžkaři nepřijdou zkrátka, můžou se těšit na 20 km upravovaných běžeckých stop kolem Kašperských Hor sněžnou frézou Snowliner. Aktuální informace o projetí stop najdete na Bílé stopy a mapičky a bližší informace vám rádi sdělí na Městském kulturním a informačním středisku na Kašperských Horách nebo na stránkách Bílá stopa 
  • A pokud rádi bruslíte, tak když nám přeje počasí a mrzne až praští, připravujeme přírodní bruslení, kde můžete „řádit“ i večer, jelikož je plocha osvícená.

Cyklistika
Ani cyklisté nepřijdou zkrátka, sice je zde terén náročnější a hodně kopcovitý, ale je to výzva. Okruhů je to několik, jejich popis kudy kam naleznete na stránkách Městského kulturního a informačního střediska a na Cyklotoulkách

Turistika
Kašperské Hory mají kolem sebe krásnou přírodu a město nabízí turistům několik místních vycházkových okruhů a naučných stezek. Veškeré informace ke stezkám naleznete na stránkách Informačního střediska. Nechybí zde i několik stezek Klubu českých turistů. Mapičky okruhů máme k dispozici ve společenské místnosti, anebo společně s mapy Šumavy jsou k zakoupení na Informačním středisku, které sídlí na náměstí v krásné historické radnici.

Památky
Kašperské Hory jako historické město, kde se těžilo nejen dřevo, ale také zlato a nachází se zde spousty památek. Nejznámějšími jsou bezesporu historická budova radnice na náměstí, hrad Kašperk a kostel sv. Markéty na náměstí. Tím ale výčet památek na Kašperských Horách nekončí, vše o památkách naleznete na webových stránkách informačního střediska. Další raritou jsou dva velké skříňové betlémy, jeden je přímo v budově radnice a druhý v kostele sv. Markéty.

Muzea
Na Kašperských Horách jsou 4 zajímavá muzea. V muzeu Šumavy se dozvíte o historii města, v jejich galerii pořádají každý rok krásné výstavy. Muzeum hraček a muzeum motocyklů rozhodně stojí za návštěvu. A neméně zajímavé je muzeum Seismické stanice, která je stále v provozu a nachází se v jedné z bývalých štol. Otvírací doba a další informace